Ukryty skarb GitHub’a

Jaki piękny, clickbaitowy tytuł udało mi się wymyślić tym razem. W niedalekiej przyszłości planujemy przenieść z się platformy WordPress na jeden z generatorów statycznych stron jak Hexo czy Hugo. Podczas “zabawy” z generatorami (które przechowują najczęściej wygenerowane strony w repozytorium zdalnym) udało mi się natrafić na ukryty skarb Github’a.

Moje konto na Github

Bardzo często nasze konta na platformie Github traktowane są jako “wizytówka” programisty. Cytując klasyka “talk is cheap, show me the code” właśnie na Githubie możemy znaleźć kod napisany przez innych a tym samym podpatrzeć czy też ocenić inne rozwiązania. Co do ocen bardzo często profil na Githubie brany jest pod uwagę podczas rekrutacji, więc moim zdaniem warto w niego zainwestować. Zobaczmy jak wygląda aktualnie mój profil:

Wygląda w porządku, ale można by go troche “podrasować” umieszczając więcej informacji na mój temat. Jak możemy to zrobić z wykorzystaniem Githuba? O tym poniżej.

Tworzenie

Podczas tworzenia nowego repozytorium wystarczy jako nazwę podać nazwę naszego konta:

Github

Github

Uwaga! To repozytorium musi być publiczne. Następnie wystarczy umieścić plik README.md z interesującymi informacjami o nas.

Moje konto na Github v2

Zobaczmy jak po zmianach wygląda moje konto:

Pojawił się napis “Hi there“. Teraz można umieścić tam dowolne informacje. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda to na żywo to zapraszam na https://github.com/kchrusciel.

  • mate00;

    Super sprawa! Ciekawe jakie jeszcze takie “secret places” ukryte są w GitHubie. Ja również pomyślałem kiedyś, że konto tam to swoista wizytówka, więc poświęcam trochę czasu, żeby regularnie commitować choćby odrobinkę kodu. https://github.com/mate0021