Git Ku**a

git-logoZaczyna się bardzo niekulturalnie, ale uwierzcie, z pożytkiem! Jak wspominałem w ostatnim wpisie, u mnie w pracy “na tapecie” jest teraz tematyka wdrożenia GitFlow jako modelu pracy z Gitem. Jest to dobra okazja, aby dodać kilka wpisów pokazujących jak poprawić swoją efektywność w pracy z Gitem.

Inspiracją do tego wpisu jest gość, który mocno udziela się w community JVM, Jakub Nabrdalik. Jest on autorem zbioru aliasów do Gita pod wdzięczną nazwą “Git Kurwa“. Jest to zbiór aliasów dla ludzi, którzy podczas pracy z Gitem używają słów “Git, kurwa!“.

Aby dodać aliasy musimy odnaleźć plik .gitconfig, który na Windowsie standardowo znajduje się w C:\Users\<nazwa_profilu>. Następnie należy wkleić wpisy z pliku config, który znajduje się na GitHubie https://github.com/jakubnabrdalik/gitkurwa do naszego pliku .gitconfig i jazda, możemy już korzystać z naszych aliasów.

Podstawowe komendy – wersja “normalna”

checkout
git co
branch
git br
commit
git ci
status
git st

Podstawowe komendy – wersja “Polska”

blame
git ktonajebalkurwa 
diff
git cojestkurwa 
commit
git takkurwa 
status
git kurwa

Podstawowe komendy – wersja “Węgierska”

blame
git miakurvaanyadatcsinaltal 
diff
git miakurvaelet 
commit
git igenbazdmeg 
status
git kurvaanyad 

A tak na poważnie, to polecam przejrzeć TEN PLIK i wybrać ciekawe aliasy. Najlepsza opcja to dodać wszystkie i przeklikać na dużym repo, znacznie ułatwiają i przyśpieszają pracę!